Historia komiksu

Historia komiksu:

Komiks powstał w 2005 roku, jako niewinny eksperyment na jednym z forów. Zainspirowany był przede wszystkim sesjami RPG, rozegranymi przez autorów jeszcze w liceum, głownie w systemach Warhammer i Earthdawn. Krótko później powstała strona internetowa, która zgromadziła kilkuset regularnych czytelników. W okolicach 2006 roku widownia urosła tak znacząco, że pojawiło się zapotrzebowanie na stronę z prawdziwego zdarzenia, tj. z komentarzami, pulpitem do wrzucania zawartości itd. Z pomocą przyszedł mi jak zawsze niezawodny Kirtan, z którym znamy się już od wielu lat.

Ogromna widownia, generująca duże transfery była przyczyną  dwóch dłuższych przerw technicznych, a w końcu totalnego zniknięcia witryny z internetu w 2008 roku. Dzięki grupie czytelników skupionych w okół nieoficjalnego forum działającego jeszcze 3 lata po zamknięciu komiksu (tu pozdrowienia dla Sawassasa i X-nitrola), przetrwało archiwum wszystkich odcinków.

Dziś z perspektywy lat (i to więcej niż „kilku…”) zarówno ja (komiksy) jak i Kirtan (skrypty) nie jesteśmy dumni ze wszystkiego, co niegdyś udało nam się stworzyć, nie mniej postanowiliśmy przywrócić wszystko w oryginalnej formie (grafika, błędy jakie wkradły się w kadry). Ponadto, zdecydowaliśmy się domknąć wszystko zfabularozywaną seią z bohaterami dawnych skeczów.

 

 

strona2strona1