17 thoughts on “#155. Tunel

 1. Super są nowe odcinki 🙂 Dobrze że trafiłem z powrotem jakimś cudem na tą stronę. Szata graficzna dopracowana aż miło. Czekam na nowe odcinki.

  A teraz z innej paczki ponieważ tam się nie dało skomentować podstrona „o postaciach” zawiera moim zdaniem błąd. Charakter paladyna nie może być chaotyczny dobry, ponieważ paladyn stoi po stronie prawa, przestrzega go i hołduje mu, jest członkiem hierarchicznej instytucji jak zakon. A kimś chaotyczny można raczej określać np. leśnego elfa. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie.

  • Jak już gdzieś pisałem, bardzo cieszy nas gdy jakiś dawny fan odnajduje naszą stronę 🙂 Nie tak łatwo dotrzeć do wszystkich po tylu latach.

   Co do Paladyna, to jeśli spojrzeć na klasę postaci, rolę itd… to masz absolutną rację i takim charakterem określaliśmy go w dawnych odcinkach. Po tym długim czasie i przypomnieniu sobie dawnych odcinków, doszedłem do wniosku, że jego skrajny fanatyzm i chęć szerzenia dobra za wszelką cenę plasuje go bliżej postaci chaotycznych ; ) Jeśliby Zakon ze względu na praworządność odmówił pewnego działania skierowanego przeciw złu, nasz komiksowy Paladyn samotnie ruszyłby z pochodnią i mieczem ; )

   • @GrEger, wasz komiks czytałem jeszcze w gimnazjum… 6 lat temu? Naprawdę dobrze widzieć, że wrócił. Nigdy nie da się przy takiej reaktywacji utrzymać starej konwencji w całości, mimo to z przyjemnością spotykam bardzo podobne charaktery. Wszyscy są dużo bardziej wygadani (co oceniam jako zaletę, z wyjątkiem nekromanty). Cieszy mnie też kontakt z czytelnikiem i smaczki, które się pojawiają – chociażby ten z podłogą. Nekro był moją ulubioną postacią starej serii, dlatego cieszę się, że jednak pozostaje małomówny, choć jego krzyki(!!) i trzaskanie drzwiami (!!) na początku bardzo mi nie pasowały. Przyznam się, że klasa nekromanty jest jedną z moich ulubionych, gdy gramy w konwencji zwykłego fantasy.

    I odnośnie różnicy między chaotycznym a praworządnym dobrem – praworządna postać dotrzymuje obietnic, zna swoje miejsce wg istniejących zasad, jest lojalna wobec swojego pana. Chaotyczna robi to, co jej powie własne sumienie. Wydaje mi się, że nasz Paladyn pasuje bardziej do chaotycznej ramki.

  • gracze staliby i patrzyli jak krasnolud pływa w morzu złota, na brzegu którego rozsypane są magiczne topory i eliksiry podnoszące charyzmę. Innymi słowy moim zdaniem krasnolud nie wpadłby na to, żeby się mścić, a raczej zagarnąłby dla siebie wszystko czego mistrz mu nie daje w (złudnej) nadziei, że będzie mógł to zabrać ze sobą 😉

 2. zawdzięczać życie elfce… czy może być większa hańba dla krasnoluda? Nie wiem jak mój ulubieniec to przetrwa

 3. Kłócenie się z Mistrzem Gry to zawsze zły pomysł, a jednak korci ;P
  Fajna zmiana perspektywy w narracji, czekam na kolejne odcinki z niecierpliwością 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.